درباره وبلاگ

در کنگره 60- راهنمایی رایگان درمان اعتیاد- به حلقه متشکل از راهنما و رهجویان او ، لژیون گفته می شود . همسفر خانم معصومه کرمی نیز یکی از کمک راهنمایان شعبه شادآباد هستند که در سال 92مفتخر به اخذ درجه کمک راهنمایی شدند. لژیون ایشان به منظور کمک به خانواده های درگیر بیماری اعتیاد در شعبه شادآباد تشکیل میشود.
ما همسفران نیز به منظور ایفای نقش خود در ساختن جامعه و جهانی بهتر و یافتن جایگاه خود، نیازمند آگاهی و آموزش از سوی بزرگانی هستیم که در مسیر پرخطیر عشق گام برداشتند. کنگره 60 با ارائه طریقی منحصر به فرد، الگوهایی را در اختیار ما قرار داده تا به یاری قدرت مطلق -الله- طی طریق نماییم و علاوه بر ایجاد فضایی آرام و روح نواز در خانواده، خودسازی را نیز در دستور کاری خود قرار دهیم.
مدیر وبلاگ : همسفر آیدا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ همسفر کرمی
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : همسفر مریم       
شاگرد:من به تلاش خود ادامه می دهم،اماگاهی بسیار غمگین می شوم از این همه نامردمیهاونامردیها.


این هفته به مناسبت هفته راهنما چشن هماه با تقدیر و قد دانی برگزار شد و در لژیون هم از خانم کرمی عزیز قدر دانی به عمل آمد .

دستور جلسه : سی دی نامردمیها و کتاب 60 درجه

شاگرد:من به تلاش خود ادامه می دهم،اماگاهی بسیار غمگین می شوم از این همه نامردمیهاونامردیها.

صحبت های خانم کرمی :

آیا دنیا نامرد است ؟

هر چقد تلاش می کنیم همانقدر نتیجه می گیرم . اگر امروز  نامردمی ها را نمی بینم همه به تلاشی که کرده ایم بستگی دارد . حالا چرا ما تلاش میکنیم و نامردمها را میبینیم . چون تلاش ما بیهود بود هر چیز  جایش نبود. دور خودمان می گردیدم .

 در تلاشم یک چیزهای سر جایش از نظر مکان و زمان نیست و تلاش من بیهوده می باشد .

 مثلا خانمی که به تمیز کردن خانه اش می پردازد . اول جارو برقی بگشد آیا درست می باشد ؟ خیر اول باید منزل را مرتب کند بعد از آن به جارور کردن مشغول شود تا به نتیجه درست برسد .

 هر چیزی پیشینه ای دارد. که اول باید آن را درست انجام بدهیم .تا نتیجه درست و خوب برداشت کنیم .پدری که در تربیت بچه و در تحصیل آن تلاشی نکرده است نباید نتیجه خوبی از فرزندش داشته باشد . فقط با تلاش و بالا بردن آگاهی می توان به موفقیت رسید . آموزش ببینیم و بکار ببریم .خواندن کتاب به ما بسیار کمک می کند .

باید خط قرمزهای خودمان را مشخص کنیم . هر کسی وارد و خارج می شود حتی خانواد باید به حد های شما احترام بگذارن .

جواب استاد به شاگرد در بابت خسته شدن از دنیا

استاد: بحری است بیکران ، غمی است بی پایان ،شادی ها لحظه ای هست کوتاه و گذرا . دردهای مختلف وگوناگونی آنها حکایت از دانش هایی است کشف نشد.

در ادامه خانم کرمی گفتند هر روز مانند یک صفحه از دفتر می ماند که یک صفحه از آن غم و یک صفحه شادی ، تا که به انتهای این کتاب برسیم .

در نادانی است که گرفتار مسائل می شویم اگر می دانستیم و دانش داشتیم گرفتار نمی شدیم . اگر اطلاعات ما بالا برود دچار مشکل نمی شویم .

کتاب 60 درجه :

در قسمتی از کتاب در مورد اینکه آیا جنگ بدون خونریزی امکان پذیر می باشد . گفت می شود. اگر با شجاعت همراه باشد صحنه به صورت دیگری می شود . اگر با ترس به جلو بریم برنده نخواهیم شد باید با شجاعت به طرف جلو رفت .وقتی شجاعت مطرح می شود معادله کاملن برعکس می شود .

مسئولیت که به خداوند می دهیم خوب است ؟ معلوم نیست خداوند  به ما فرمان می دهد یا ما به خداوند فرمان می هیم .

خداوند به ما فرمان می دهد ..پس نمی توانی شکایت به مسائل کنیم . اعتیاد به ما خیلی چیزهای یاد داد محکم شدیم .

خداوند با  حرکت ما به ما کمک می کند . از تو حرکت از خداوند برکت .

در کائنات در راه خدا حرکت کنیم دریچه های بسیار باز می شود .

خانم آیدا :

ما کاری انجام میدهیم مثلا در زاهدان با مسافت طولانی در صورتی که می توانیم همان کار را در تهران انجام دهیم . و با خودش فکر میکند من که این همه راه را می روم و تلاش میکنم چرا به نیجه نمی رسم .

 

با احترام همسفر : مریم

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic