درباره وبلاگ

در کنگره 60- راهنمایی رایگان درمان اعتیاد- به حلقه متشکل از راهنما و رهجویان او ، لژیون گفته می شود . همسفر خانم معصومه کرمی نیز یکی از کمک راهنمایان شعبه شادآباد هستند که در سال 92مفتخر به اخذ درجه کمک راهنمایی شدند. لژیون ایشان به منظور کمک به خانواده های درگیر بیماری اعتیاد در شعبه شادآباد تشکیل میشود.
ما همسفران نیز به منظور ایفای نقش خود در ساختن جامعه و جهانی بهتر و یافتن جایگاه خود، نیازمند آگاهی و آموزش از سوی بزرگانی هستیم که در مسیر پرخطیر عشق گام برداشتند. کنگره 60 با ارائه طریقی منحصر به فرد، الگوهایی را در اختیار ما قرار داده تا به یاری قدرت مطلق -الله- طی طریق نماییم و علاوه بر ایجاد فضایی آرام و روح نواز در خانواده، خودسازی را نیز در دستور کاری خود قرار دهیم.
مدیر وبلاگ : همسفر آیدا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ همسفر کرمی
جمعه 10 شهریور 1396 :: نویسنده : همسفر مریم       

امیر مو منان فرمود :

قضاوت کنندگان بر چهار گروه هستند که سه گروه به جهنم میروند و یک گروه وارد بهشت میشوند

 

 

 

 

 


دستور جلسه سی دی پشیگامان

در ابتدا جلسه در مورد دستور جلسه هفته قضاوت لژیون به مشارکت گذاشته شده

مشارکت خانم کرمی :

بعصی از رو زها را که باز نگری میکنم  میبینم هنوز در سبک زندگی من قضاوت کردن رویت میشود  این مسیله حال خوش را از من میگیرد و تنها چیزی که ارام میکند اینکه نا خو دا گاه بوده و باید دقت بیشتری کنم

واگر لازم باشد که قضاوت کنم باید در مسولیت من باشد و در حیطه زندگی من باشد و هر چقدر که درست بگو یم و حق باشد ولی در اصل د خالت و زیاده روی است و اگر قضاوت اشتباه باشد بار نتایج غلط هم بر دخالت می افزایم 

و قضاوت را باید به اهلش سپرد و برای من و امثال من کار ضد ارزش است 

امیر مو منان .قضاوت کنند گان چهار گروه هستند که سه گروه انها اهل جهنم و یک گروه به بهشت میروند


واما در مورد سی دی پیشگامان

در پنهاکاری که کاری انجام می شود و در هیچ زمان نم توانیم آن را آشکار کرد و همیشه پنهان است

 و مدل یگر اینکه با گذشت زمان میشود ان پنهانکاری را بر ملا کرد 

و گاهی نیازی به پنهانکاری ندارد ولی ما این کار را انجام میدهیم

مشارکت خانم معصومه :

قبل از کنگره خیلی قضاوت می کردم از مهمانی که برمی گشتیم با خانوده در منزل جمع می شدیم و قضاوت می کردیم .که چرا فلانی این لباس را پوشیده چرا این طوری حرف می زد و ......از وقتی آمدم کنگره  فهمیدم قضاوت کردن چقد حال خودم و بچه های خودم را خراب می کند یواش یواش گذاشتم کنار حتی به همسرم هم تذکر می دادم .و می گفتم اگر قضاوت کنیم به سر خودمان می آید. قضاوت از جهالت آدمها می آیید وقتی در جهل و نادانی باشند باعث قضاوت می شود. اگر دانایی و آگاهی داشته باشیم زندگی خودمان را می کنیم می گوییم چکار داریم به زندگی دیگران اگر تمام روز در مورد دیگران قضاوت کنیم جز اینکه حال خودمان خراب بشود چیزی دیگر بدست نمی آوریم .و خودم را در جای آن که مورد قضاوت قرار دادم قرار می دهد و کائنات می گویید بیا حالا که آن نتوانست .ببینیم شما می توانید .

قاضی هم که در جایگاه قضاوت نشته تا تحقیق نکند و تا مطوئن نشود حکم صادر نمی کند. الان که در  اینجا هستم قضاوتم را کم کردم و این را مدیون آموزش های کنگره هستم .

مشارکت خانم ثریا :

قضاوت ازجهالت می آیید کسی که قضاوت می کند از نادانیشان می باشد. من خودم در منزل سر خیلی چیزهای کوچک به فرزندانم گیر می دادم و مورد قضاوت آنها را قرار می دادم و این باعث میشد حال خودمام گرفته شود . ولی الان خیلی بهتر شدم و درمورد دیگران قضاوت نمی کنم . که همه اینها از جهل آدمها می باشد

مشارکت خانم نیره :

قضاوت کردن خاص خداوند است . و بنده های خاصی که خودش مقره کرده است .و کسانی می توانند قضاوت کند که اشتباهاتش را پایین بیاورد تا بتواند قضاوت کند . تجریه ای که داشته ایم این بود که در گذشته همیشه می گفتم این ادم های که مصرف کننده می شوند .همش مقصر خانمهایشان می باشند. اگر همسرشان نسازند و بروند درست می شود . و کائنات اینقد چرخید تا من هم در آن جایگاه قرار بگیرم تا ببینم که آن خانمی که می سازد مجبور می باشد .

مشارکت خانم الهام :

سه مدل قضاوت می باشد یکی که خداوند را قضاوت کنیم یا دیگران را قضاوت کنیم و سوم اینکه خودمان را قضاوت کنیم مثلا چکارهای کردیم که باعث ناراحتی دیگران شده است . و کاری کردیم که خودمان از خودمان راضی نیستیم . با یادآوری که کارهای که خوب نبود را انجام ندهیم و برای کارهای خوب برنامه ریزی کنیم . و این بهترین نوع قضاوت می باشد که ایمان مان را بهتر کنیم . و حدیث می باشد که هر انسانی باید مورد قضاوت خودش قرار بدهد. که در آخرت از او سوال بشود بداند کدام کف ترازوش سنگین تر می باشد .

مشارکت خانم مریم :

من هم قضاوت کردیم و هم مورد قضاوت قرار گرفتم . در مورد دیگران زمانی قضاوت می کردم که آن کار باعث نارحتم می شد. در مورد فرندانم و خانواد همیشه اگر قضاوت کردم از روی دل سوزی انجام می دادم و سعی به بدست آوردن دلشان را داشتم . 

و الان در مورد حتی فرزندان این کار را انجام نمی دهم چون هم مورد آزار می شدم و آزار می دادم . الان حالم بهتر شده .

شرایط سختی برای خودم که ایجاد می شود در رفتار ما بر دیگران تاثبر می گذارد .وقتی با دیگران در مورد مشگلات صحبت میکنم بهتر میتوانیم کمک به حل آنها کرد.

مشارکت خانم پروانه :

قضاوت از منیت و جهالت می آئید .منیت که بالا باشد به  دیگران اجازه دخالت کردن نمی دهیم و می گوییم زندگی من است فرزند من است در کل ضربه را به خودم می زنم 

و ریشه دیگر آن ، مقایسه کردن زندگی خودما با اطرفیان می باشد که با کم آورد و ناراحتی خودم می شود . حسادت باعث قضاوت می شود ممکن قضاوت نکنم مورد قضاوت قرار بگیریم .که با کمک گرفتن از آموزش ها می توان این مشگل را حل کرد . و به آرامش رسید .

 

مشارکت خانم کبری  

قضاوت از جهالت می آیید از ندانستن می باشد  یک قاضی دارای علم و دانش قضاوت دارد که در جایگاه قضاوت می نشیند . و ما گاهی از زندکی که خبره نداریم قضاوت می کنیم . و چقدر بدتر که نمی دانیم که با این کار داریم . مشگلات را برای خودمان می خریم. و دانستن این موضوع در نکردن قضاوت به ما کمک می کند . زمانی که بچه کسی را می دیدم می گفنتم این از بی عرضکی مادرش می باشد .که مصرف کننده شده است و و زندگی که نا بسامان بود می گفتم . مقصر زن خونه  می باشد. الان متوجه شدم که نباید در مورد دیگرا ن قضاوت کرد . وقتی از زندگی کسی خبر نداریم نباید قضاوت کرد . ظاهر  زندگی دیکران را با باطن زندگی خودمان نباید قضاوت کرد .

مشارکت خان ثریا در مورد سی دی پیشگامانیمانکاری سه مدل می باشد  :

سه نوع پنهانکاری می باشد . یک نوع آن این می باشد که کاری انجام شد و هیچ زمانی آشکار نمی شود و مدل دیگر آن که کاری که انجام می شود در اینده آشکار می شود مثل زمانی مصرف کننده بوده است و الان می گویید در گذشته مصرف کننده بودیم و مدل دیگر که اصلا نیاز نمی باشد پنهان بشود و پنهان می کنند که این کار خوبی نمی باشد و انرژی ما را می گیرد . 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 18 شهریور 1396 08:47 ب.ظ
سلام وخسته نباشید به خانم کرمی عزیزم. همیشه در لژیون شما پر از انرژی است.خداقوت


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic