درباره وبلاگ

در کنگره 60- راهنمایی رایگان درمان اعتیاد- به حلقه متشکل از راهنما و رهجویان او ، لژیون گفته می شود . همسفر خانم معصومه کرمی نیز یکی از کمک راهنمایان شعبه شادآباد هستند که در سال 92مفتخر به اخذ درجه کمک راهنمایی شدند. لژیون ایشان به منظور کمک به خانواده های درگیر بیماری اعتیاد در شعبه شادآباد تشکیل میشود.
ما همسفران نیز به منظور ایفای نقش خود در ساختن جامعه و جهانی بهتر و یافتن جایگاه خود، نیازمند آگاهی و آموزش از سوی بزرگانی هستیم که در مسیر پرخطیر عشق گام برداشتند. کنگره 60 با ارائه طریقی منحصر به فرد، الگوهایی را در اختیار ما قرار داده تا به یاری قدرت مطلق -الله- طی طریق نماییم و علاوه بر ایجاد فضایی آرام و روح نواز در خانواده، خودسازی را نیز در دستور کاری خود قرار دهیم.
مدیر وبلاگ : همسفر آیدا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ همسفر کرمی
چهارشنبه 29 شهریور 1396 :: نویسنده : همسفر مریم       
انسان از روز الست تا روز موعود هفت خوان های زیادی را پشت سر می گذارد .با پشت سر گذاشتن یک مشگل ، مشگل دیگری را باید حل کند اینطور نیست که یک مشگلی را کذارندیم  مشگل تمام می شود . 


دستور جلسه سی دی هفت خوان

برای دوشنبه هفته آینده لژیون خدمت گذار هستیم .

مشارکت خانم کرمی :

زماندار راستین می گوید :شما اگرعمل سالم انجام دهید فکر نکنید که هیچ مشکلی پیش نمی آید . اکر همه عالم و ادمیان را راضی کنید باز هم مشکل می باشد ما اگر خوب خوب باشیم باز هم مشگل می باشد و اگر در بهترین حالت باشیم.  باز هم مشگل می باشد . و برای دیگران نمی توان کاری کرد .ولی در انتها مشگل آسان می شود .

 اگر ما به طرف مقابلمان عشق و محبت می ورزم . نباید انتظاری از او داشته باشم . وقتی ما به طرف مقابل کینه داریم به بن بست می خوریم . وقتی عشق و محبت باشد ممکن است مشگل باشد ولی در انتها آسان می شود .

عشق محبت انتهای خوبی داردو کینه و خشم انتهای خوبی ندارد .

همیشه عشق محبت جواب نمی دهد . محبت کردن باید به انداز باشد 

 اگر بچه فقط در قالب محبت بزرگ شود .چیزی از ان در نمی اید تربیت و آموزش هم در کنارش باید باشد .

مشارکت خانم ثریا :

انسان از روز الست تا روز موعود هفت خوان های زیادی را پشت سر می گذارد .با پشت سر گذاشتن یک مشگل ، مشگل دیگری را باید حل کند اینطور نیست که یک مشگلی را کذارندیم  مشگل تمام می شود . اسفندیار وقتی می خواست برود هفت خوان را گذراند در مرحله اول با گرک ها جنگید خوان دوم با دو شیر روبرو می‌شود و در خوان سوم با اژدها و در خوان چهارم با زن جادو مبارزه می‌کند در خوان پنجم باید از سیمرغ عبور کند در خوان ششم باید از برف عبور کند و در خوان هفتم باید از رود و گرگسار عبور کند. در یاینجا یاداور می شود که مشگلات زندگی تمامی ندارد با پشت س گذاشتن یک مشکل یک مشگل دیگه بوجود می اید که ما با دانایی و آگاهی مشگلات را پشت سر بگذاریم .

در هر جایگاه که بخواهیم قرار بگیریم باید ظرفیت آن جایگاه را داشته باشیم .اگر ظرفیت را نداشته باشیم هم برای خودمان و هم دیگران دچار مشکل می شویم . چه راهنما چه مرزبان و غیر ...و درادامه در مورد رابطه رهنما با رهجو که مثلا در سفر اول ارتباط با هم داشته باشند به رهایی نمی رسد و ان رهنما هم خطا کار می باشد .

مشارکت خانم مریم :

برای انجام هر کاری به سه موضوع خواست،تقدیر و فرمان الهی نیاز داریم یعنی درست است که ما اختیارداریم ولی باید فرمان الهی هم صادر شود.ما هر کاری را باید در زمان خودش انجام دهیم و به بهانه صبر در کارها تعلل نکنیم. و در مورد مشگلات همیشه هست این نیست که من سفر اول را تمام کردم دیگر مشگلات تمام می شود بلکه با پشت سر گذاشتن هر مرحله مرحله تازهای با مشگل جدید شروع می شود. با حل مشگل هر مرحله می توان به مرحله بعدی رفت اسفندیار تا با گرگها می جنگید وخود را قوی نمی گرد نمی توانست به مرحله بعد برود . مرحله اول زمینه می باشد برای ورود به مرحله دیگر .

ما نمی توانیم سر هستی را کلاه بگذاریم هسته یک سیستم هوشمند می باشد که نمی توان اینکار را با او انجام داد مثلا کسی که نمی خواهد روز بگیر به این بهانه برود بیرون شهر و بگویید چون مسافتی را دور شده است نمی تواند روزه بگیرد این روش اشتباه می باشد .

و اگر می‌خواهیم نیروی درون را احیا کنیم فقط از طریق صراط مستقیم امکان این کار وجود دارد و ما نمی‌توانیم از راه کج به این نیرو برسیم.ما وقتی به یک مرحله می رسیم حل کردن مشگلات راحت تر می شود با توجه به اگاهی و دانش که بدست می آوریم میتوان بهتر مشگلات را حل کنیم و خداوند هم مسیر را برایمان باز میکند .همیشه باید از پایین ترین نقطه به بالاترین نقطه رسید . تقدیر  وسرنوشت می تواند خوب نباشد .باران همیشه می تواند خوب نباشد می تواند موجب تخریب بشود سیل بیاد. در اول بهار موقع شگوفه درختها اگر زیاد باران بیاد باعث می شود لقاح و گرده افشان انجام نشود .

 

مشارکت خانم الهام :

ما وقتی در مسیر صراط مستقیم و در عمل سالم هستیم برای مان هیچ مشگلی پیش نمی آید . اگر به همه آدم ها محبت کنیم ممکن است با زمشگل بوجود بیاوردن برای اینکه هکه آدمها خوب ، خوب یا بد بد نیستند ما نباید فکر کنیم زمانیکه درست حرکت می کنیم کسی برای ما مشگلی پیش نیاورد . ما نمی توان صحرا پر از برف و یخ بندان را و یا زمینی خشک را آباد بکنیم . باید آدمها خمیر مایه هر کاری را داشته باشند که ما بتوانیم بذر بکاریم و رشد کن . ما باید مسیر درست را برویم حتی اگر دیگران توجه نکنند .

مشارکت خانم معصومه :

 در کنگره مسافرهای که سفرشان طولانی می شود قانون را در نظر نمی گیرند در اینجا کمیت انظباطی کار خود را انجام می دهد که در مسیر درست قرار بگیرند . تا سالها طول نگشید . بین رهجو وراهنمای در بیرون از کنگره ارتباط برقرار می شوند رهجو نمی تواند به رهایی برسد . اگر قوانین در کنگره اجرا نشود ما در آینده نمی توانیم آکادمی داشته باشیم .ما برای اینکار به علم و منابع زیادی نیازمندیم و نیروی تخصص نیاز داریم . برای انجام کارها به همه مسافرها وهمسفرها احتیاج داریم وبه تنهای نمی توانیم .تصور نکنیم در مسیر عمل سالم مشکل و سختی نمی باشد . ما در اینحا سه مورد را باید در نظر بگیریم خواست تقدی و فرمان الهی .ما همیشه عجله داشتیم اگر زود به خواسته می رسیدیم خوشحال بودیم در غیر این صورت نارحت و گله مند بودیم .هر کسی معنی محبت را درک نمی کند ما با خود می گوییم چرا این همه محبت می کنم ولی نتیجه برعکس می دهد . بعضی قدر محبت را نمی دانند و درک نمی کنند .نمی توانیم بگوییم انسانی خوب مطلق یا بد مطلق است . خوب و بد همیشه هست.

ما به انسانهای می توانیم کمک کنیم که خودشان بخواهند . تا بتوانند درک کنند و سوء استفاده از کمک ما نکنند .

با احترام همسفر:مریم 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic