درباره وبلاگ

در کنگره 60- راهنمایی رایگان درمان اعتیاد- به حلقه متشکل از راهنما و رهجویان او ، لژیون گفته می شود . همسفر خانم معصومه کرمی نیز یکی از کمک راهنمایان شعبه شادآباد هستند که در سال 92مفتخر به اخذ درجه کمک راهنمایی شدند. لژیون ایشان به منظور کمک به خانواده های درگیر بیماری اعتیاد در شعبه شادآباد تشکیل میشود.
ما همسفران نیز به منظور ایفای نقش خود در ساختن جامعه و جهانی بهتر و یافتن جایگاه خود، نیازمند آگاهی و آموزش از سوی بزرگانی هستیم که در مسیر پرخطیر عشق گام برداشتند. کنگره 60 با ارائه طریقی منحصر به فرد، الگوهایی را در اختیار ما قرار داده تا به یاری قدرت مطلق -الله- طی طریق نماییم و علاوه بر ایجاد فضایی آرام و روح نواز در خانواده، خودسازی را نیز در دستور کاری خود قرار دهیم.
مدیر وبلاگ : همسفر آیدا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ همسفر کرمی
سه شنبه 16 آبان 1396 :: نویسنده : همسفر مریم       
هیچ وقت فکر نگنید اون 100درصد ایده ال همیشه باید باشد . همیشه یه سری اختلافات هست . که انگشتان دست و پا به یک اندازه نمی باشد یکی کوتا و دیگری کمی بلند تر است  .نباید فکر کنیم یک نفر پیدا می شود که 100درصد با ما هم عقیده باشد


دستور جلسه سی دی ازدواج

مشارکت خانم ثریا :

سی دی از جناب اقای مهندس می باشد در ابتدا آقای مهندس در مورد انسان که انسان یه جهان اکبر می باشد که گسترده می باشد . از صور ظاهر نمی شود انسان را قضاوت کرد . که حالش خوب است یا نه .

یه انسان به ظاهر خوب است ولی در باطن پر از عیب و ایراد می باشد و بیماری دارد .

ازدواج در موقعیت که در الان داریم حالت برزخی دارد .در قدیم تکلیف مشخص بود که طبق سنت ازدواج انجام می شد. ولی الان سیستم غرب هم اضافه شده و جوانها حالت برزخی قرار گرفتن که نه سنتی نه غربی می باشد .

سه گروه در اینجا تشکیل می شود:

 1- گروه که ازدواج نگردن 2- گروهی که ازدواج کردن ولی به هر دلیلی از هم جدا می باشند .(فوت ، مسافرت ، طلاق)3- کسانی که  می خواهند ازواج کنند.

در اینجا چند مسئله مطرح می شود یک احترام ، بهداشت ، مشارکت  .

احترام : 

زن و شوهر در هر جایگاه و موقعیت که باشند باید به همدیگر احترام بگذارند . چه در ابتدا ازدواج چه چند سال از ازدواج شان گذشته باشد . احترام یکی از مهمترین ، و اصلی ترین مسئله در ازدواج می باشد .

مسئله بعدی بهداشت که هم برای خانم و هم برای اقا ، تاگید  کردن . 

که یا اگاهی شان کم می باشد یا جو محیط که د رآن زندگی می کنند تاثیر می گذارد که دو طرف از هم دور بشوند .

 سومی مشارکت بود که از نظر مالی چه خانم و چه آقا از نظر مالی وضعشان خوب باشند باید مشارکت داشته باشند . هیچ عیبی ندارد خانه یا ماشین را اقا بخردو به نام خانم بکند و برعکس خانم برای آقا .

 البته در جای که سوء استفاده نشود . این حس که خانم خونه فقط کار کند و بچه ها را بزرگ کند بعد آقا با بی احترامی حقی که زن دارد را در اختیارش بگذارد .

مشارکت خانم معصومه :

 آقای مهندس می گویند سیستم بدم ما طوری ساخته شده که شیرینی یا ترشی بخوریم واکنش نشان می دهد یعنی تو خیال نکن اگر یه سیلی زدی به یک نفر ، رفته ، نه اینطور نیست جواب سیلی را می خورید . خاصیت طبیعت همین است .

زمانیکه به کسی فحش می دهیم اول به خودمان ضرب می زنیم .که سم در بدن ما ترشح می شود. اگر گوش کسی را بگیریم و دور بگردانیم ما هم باید با او برویم . تا خواستیم حال کسی را خراب کنیم اول حال خودمان خراب می شود .

خداوند سریع الحساب می باشد نباید مسائل را سخت بگیریم . ازدواجها قدیم را که خیلی ساده شروع می کردند . ولی امروزه اگر خانمی برنج نگذاره اقا خونه به او اعتراض میکند . و مشگلات زیادی به وجود می اید .

در موقع بچه اوردن به بچه ها شیر  نمی دهند ورزش انجام نمی دهند . بعضی خانمها در اثر سکته قلبی می میرند .  خانم ها حداقل باید 5000هزار قدم باید در روز راه بروند و ورزش کنند. 

مشارکت خانم الهام :

یکه مثلث در اینجا مطرح می شود که یه ضلع آن را زن و یه ضلع مرد و یک ضلع روابط فیی مابین می باشد . ما نباید روی اختلافات صحبت کنیم بلکه روی نقاط که مشترک داریم بیشتر کار کنیم . مثلا زن و مرد نباید روی رنگ یا غذا که خودشان دوست دارند پا فشاری کننده باید تفاوت ها را بگذارند. کنار و روی مشترکات شان کار کنند.

هیچ وقت فکر نگنید اون 100درصد ایده ال همیشه باید باشد . همیشه یه سری اختلافات هست . که انگشتان دست و پا به یک اندازه نمی باشد یکی کوتا و دیگری کمی بلند تر است  .نباید فکر کنیم یک نفر پیدا می شود که 100درصد با ما هم عقیده باشد .

یه مثلث دیگر به نام عشق می باشد که یک ضلع آن سایه  یه ضلعش حس و یک ضلعش جاذبه .

اگر حس به وجود بیاید. جاذبه بوجود می آید . اگر یک نفر زیبا باشد. نمی تواند باعث جاذبه شود .و حس بوجود نمی آید . نباید کسی را اصرار کنیم  برای ازدواج . تا خودش اون حس را نداشت هیچ اصرای نیاز نمی باشد . 

با احترام : همسفر مریم 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic