تبلیغات
وبلاگ همسفر کرمی - گزارش جلسه دوشنبه 95/09/22
درباره وبلاگ

در کنگره 60- راهنمایی رایگان درمان اعتیاد- به حلقه متشکل از راهنما و رهجویان او ، لژیون گفته می شود . همسفر خانم معصومه کرمی نیز یکی از کمک راهنمایان شعبه شادآباد هستند که در سال 92مفتخر به اخذ درجه کمک راهنمایی شدند. لژیون ایشان به منظور کمک به خانواده های درگیر بیماری اعتیاد در شعبه شادآباد تشکیل میشود.
ما همسفران نیز به منظور ایفای نقش خود در ساختن جامعه و جهانی بهتر و یافتن جایگاه خود، نیازمند آگاهی و آموزش از سوی بزرگانی هستیم که در مسیر پرخطیر عشق گام برداشتند. کنگره 60 با ارائه طریقی منحصر به فرد، الگوهایی را در اختیار ما قرار داده تا به یاری قدرت مطلق -الله- طی طریق نماییم و علاوه بر ایجاد فضایی آرام و روح نواز در خانواده، خودسازی را نیز در دستور کاری خود قرار دهیم.
مدیر وبلاگ : همسفر آیدا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ همسفر کرمی
سه شنبه 23 آذر 1395 :: نویسنده : همسفر مریم       

گزارش جلسه دوشنبه 95/09/22

 در ابتدا خانم کرمی از کسانی که در جلسه مشارکت نکردند خواستند مشارکتی داشته باشند (وادی چهارم )

      photo_2016-12-14_03-03-59.jpg


مشارکت خانم ثریا  :

در این وادی جایگاه خودمان و خداوند را می شناسیم و این را در نظر بگیریم مسئولیت و راهی را که انتخاب میکنیم بر عهده خودمان است  .در مورد هر کاری بابد مسئول باشید مثلا اگر نیازمند کاری هستیم باید خود مان به دنبالش باشیم و توقع نداشته باشیم.  که فقط با دعا کردن اتفاقات خوبی برایمان بیفتد و خداوند را مسئول پیدا کردن کار برایمان نباشیم خودمان باید جستجو کنیم .

مشارکت خانم کبری :

برداشتی که از این وادی داشتم این بود که خداوند می خواهد ما پی به ارزش های خودمان ببریم .پی به توانایهای خودمان ببریم. وقتی به ما چشم داده می خواهد از نعمت دیدن استفاده کنیم اختیار به ما داده شد،که هم در صراط مستقیم قدم برداریم و یا به مسلخ رفتن را انتخاب کنیم . خودمان تعیین کننده سر نوشتمان هستیم و خداوند زشتی نیافرید است ، این ما هستیم که با اشتباهاتمان به بدی می رسیم.

خانم آیدا :

یه مسائل است که باید تصمیم بگیریم و حرکت کنیم، اگر تصمیم بد بود عواقبش را بپذیریم.کسی که کاری را که دست خداوند می سپارد ، تصورش این است که به خداوند کارش را سپرده است و  خداوند بهترین تصمیم را برایم می گیرد. در کتابه، مذهب در مذهب  استاد شریعتی می گویند:توکل کردن یعنی کارها را به خداوند سپاردن این موضوع ما را به کفر می رساند . اگر نتیجه مناسب را نگیریم با خود می گوییم پس خداوند هم کاری برایم نمی تواند بکند و مشکل اصلی از خودمان است در مسائل باید خودمان حرکت کرده و از خداوند بخواهیم که به ما کمک کند تا بهترین تصمیم را بگیریم .

خانم مریم :

در این وادی می فهم که اگر در کارهایم موفق شدم شانس آوردم ولی اگر موفق نشدم با خود می گوییم خدا نخواست ، در اینجا اشتباه با من است ، همیشه با خود فکر میکردم چرا نتیجه بعضی از کارها خوب نمی شود و باید از اول دوباره شروع کنم .در اینجا خداوند به من گوش زده می کند. که شاید بعضی از خواسته ها به صلاح من نیست یا زمان انجام آن کاری هنوز فرا نرسید است تو باید اینقدر بری و بیای تا کاریت را به بهترین شکل انجام بدی و در این مسیر ساخته بشوی، و مسئولیت کارها را خود به عهده بگیری آدم تا انتهای بهترین را بدست می آوری ، ما باید نتیجه را در نظر نگیرم و به هدف خود فکر کنیم .

خانم سکینه:

همیشه با خود می گفتم چرا زندگی من باید اینطوری بشود و زندگی دیگران جور دیکری ،چرا خداوند درد و رنجی که میکشم را نمی بیند و اینقدر من دارم خدا را صدا می زنم چرا جواب من را نمی دهد .وقتی وارد کنگره شدم و وادی چهارم را مطالعه کردم دیدم دارد به من می گوید اگر ما خداوند را صدا بزنم او ما را حمایت میکند مشروط به اینکه در مسیر درست باشیم . و خداوند کنگره را در جلو راهم قرار داد ، ولی بعد از آن بستگی دارد ما چطور حرکت کنیم .

خانم معصومه : 

وادی چهارم به ما می گوید: اگر همه مسئولیت ها را به خدا واگذار کنیم مانند اون آب راکت است که هیچ کس به آن دست نمی زند ولی آگر جریان داشته باشد همه به آن دست می زند و از آن استفاده میکند . ما با آموزشهای کنگره مسئولیت پذیری را هم یاد می گیریم . بدون آموزش نمی توانیم موفق باشیم. حالا روز ما در زمان قبل کنگره اینطور بود . که با گریه و زار فقط از خدا میخواستم به ما کمک کند و مسئولیت کارها را بر عهد خدا می گذاشتیم .با تفکر به راحتی پنجاه درصد راه را رفته ایم .

سر کار خانم کرمی :

در امتحان کمک راهنمایی وقتی می خواستم شرکت کنم اصلا به قبولی فکر نمی کردم شب و روز تلاش می کدم تا آنچه در درونم است را به آن برسم به خودم ثابت کنم . به دیگران می گفتم اصلا مهم نیست . اگر قبول نشوم برایم هم نیست مهم این است که خود برای خودم قبولی را احساس می کنم خودم از خودم راضی بودم و رضایت درونیم مهم است . پیام ،در لنگر کشتی را بگشید سردا می فرمایند . اصلا تگلیف معلوم نیست خدا باید به فرمان برسد یا ما . فرماندار باید فرمان را اجرا کند یا ما ، پس ما چکار هستیم ، خداوند هیچ مسئولیتی در مقابل ما ندارد در تمام ادیان هم این را نداریم، فقط انسان در برابر خداوند مسئول می باشد خداوند مسئولیتی ندارد . برای دانش آموزی که تمام امکانات را فراهم کردن آیا درست است ما تگالیف آن را هم انجام بدهم پس او چه کار می باشد . در برابر او مسئولیتی نداریم، فقط تمام امکانات را در اختیار او گذاشته است او باید با عقل ، اختیار ، جسم  . کارهایش را انجام بده .وهیچ مسئولیت خداوند ندارد .درجای در قران می  گوید، تو من را بخوان تا تورا اجابت کنم . در یک جای انسان همش خداوند را در شب روز می خواند چرا جوابش را نمی دهد . موسی بنده ای را دید که ناله میکند و خدا را صدا می زد ، در اینجا به خداوند گفت : چرا به  او پاسخ  نمی دهی . خداوند گفت اگر تا آخر عمرش هم ناله و گریه کن من جواب نمی دهم چون قلب و زبانش یکی نیست . وصل شدن به خداوند آنی می باشد .تو را یاری میکند. ولی در مقابل ما مسئول نیست . ما شیعه ها به عدالت خداوند ایمان داریم .آگر خواهد عزت دهم اگر خواهید ذلت دهم .آگر او بخواهد من به او می دهم. تلاش و پشتکار در هر کاری که باشد ،امکان ندارد بی نتیجه باشد و یاری خداوند با ماست .خدا شما را همان قدر که شما یاد می کنید یاد میکند . خدا همیشه با ماست از نظر فلسفه ای اثبات خداوند که خیلی هم است وقتی شما در مورد یک موضوع فکر می کنید آن را خلق می کنید .و وقتی با یک صدای از آن فکر بیرون می آییم، اون فکر از بین می رود و ناپدید می شود . ما آفرید خداوند هستیم و دم به دم با ما هست اگر از نگاه ما بیرون بیاید ما نابود می شیم  خداوند از رگ کردن به ما نزدیکتر می باشد. خداوند در میان ماست . عزیز مصر سختی های زیادی کشید تا عزیز مصر شد .خداوند ما را هیچ زمانی از یاد نمی برد 

در ادامه کتاب 60 درجه (قانون چهارم  ) تدریس شده 

رمز راز موفقیت در دو چیز است ، 

یکی یافتن راه و دیگری آنچه بر داشت می نماییم .

سرکار خانم کرمی :

یافتن راه یکی از اصلی مسائل می باشد. من به عنوان یک راهنما فقط می توانم راه را به شما نشان دهم در ادامه خودتان باید حرکت کنید . در میسر خودتان باید فکر کنید چکار باید کنید از چه ترفنده های استفاده کنید .باید مسافر و اعتیاد را بپذیرید و قبول کنید و رهاه کنید .

 یعقوب باید یوسف را رها می کرد. تا به او می رسید . پرستاری، خیلی سخت است شما دارید کار پرستار را می کنید .

رها کردن به معنای واقعی.یافتن راه یعنی اینکه من کنگره را پیدا کردم . و یک همسفر خوب این نیست که، سر وقت بیاید آموزش بگیرید خدمت کند آماده باشد نه همسفر خوب اونکه همه اینها را بگیرد و به مسافرش  انتقال دهد . مسئله اصلی حل کردن اعتیاد است . هر چند ما مشگلات درونی زیادی داریم .

مصرف کننده ها ،بیمار از روی نااگاهی می باشند .که جسم و روان را نابود کردند .

در کنگره هم جسم و هم روان که روان به وسیله جهان بینی به درمان می رساند .

سوار کار روح، انسان و اسب ،جسم انسان می باشد . هر دو باید به درمان برسند یکی مریض باشد تاثیر بر دیگری می گذارد . 

 جلسه با دعا به پایان رسید .

برای هفته آینده سی دی ناخواگاه مطالعه شود. 

با احترام : مریم حسینی 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 14 اردیبهشت 1397 08:52 ب.ظ
After I initially commented I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox
and now every time a comment is added I get 4 emails with the exact same comment.
Perhaps there is an easy method you are able to remove me from
that service? Thank you!
شنبه 18 شهریور 1396 04:28 ب.ظ
Hello there! This is my first visit to your
blog! We are a group of volunteers and starting
a new initiative in a community in the same niche.
Your blog provided us valuable information to work on. You have done a extraordinary job!
سه شنبه 30 آذر 1395 11:53 ب.ظ
خدا قوت
سه شنبه 30 آذر 1395 12:04 ب.ظ
خداقوت به خانم کرمی عزیز و اعضای لژیونشان
دوشنبه 29 آذر 1395 09:13 ب.ظ
این جایگاه را به شما تبریک عرض مینمایم .خدا قوت
چهارشنبه 24 آذر 1395 04:09 ب.ظ
خیلی ممنون مریم جان از خدمت شما در وبلاگ
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر