درباره وبلاگ

در کنگره 60- راهنمایی رایگان درمان اعتیاد- به حلقه متشکل از راهنما و رهجویان او ، لژیون گفته می شود . همسفر خانم معصومه کرمی نیز یکی از کمک راهنمایان شعبه شادآباد هستند که در سال 92مفتخر به اخذ درجه کمک راهنمایی شدند. لژیون ایشان به منظور کمک به خانواده های درگیر بیماری اعتیاد در شعبه شادآباد تشکیل میشود.
ما همسفران نیز به منظور ایفای نقش خود در ساختن جامعه و جهانی بهتر و یافتن جایگاه خود، نیازمند آگاهی و آموزش از سوی بزرگانی هستیم که در مسیر پرخطیر عشق گام برداشتند. کنگره 60 با ارائه طریقی منحصر به فرد، الگوهایی را در اختیار ما قرار داده تا به یاری قدرت مطلق -الله- طی طریق نماییم و علاوه بر ایجاد فضایی آرام و روح نواز در خانواده، خودسازی را نیز در دستور کاری خود قرار دهیم.
مدیر وبلاگ : همسفر آیدا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ همسفر کرمی
سه شنبه 18 اسفند 1394 :: نویسنده : همسفر آیدا        

لژیون این هفته مورخ 94/12/17 با دستور جلسه کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر آغاز شد.

سرکار خانم کرمی فرمودند:

جدیدا در شعبه مشاهده میشود که مسافران از حضور همسفران خود در کنگره ناراضی هستند،همسفر باید نکات مثبت و آموزنده کنگره را در خانه انعکاس بدهد و از تغییراتی که کرده بیشتر صحبت بکند تا نه تنها مسافر سد راه او نشده،بلکه مشوق او هم بشود.

باید همسفر با مسافر یکی شود،در مسیر آموزش های کنگره با هم باشند تا زودتر به رهایی برسند.

انسان اگر بهترین آهنگ ها را هم گوش بدهد بعد از 2 ساعت خسته میشود،بهترین غذا را هم دو روز بخورید بعد از آن زده میشوید،اما هر چقدر که بیشتر سی دی گوش بدهید و بیشتر از جزوات کنگره استفاده کنید،تشنه تر میشوید.

گاهی اوقات متاسفانه مسافر رویش نمیشود که درباره مقدار دارو و سفرش با راهنمایش صحبت کند،این اطلاع رسانی حتما باید انجام شود،شما مسافر را ترغیب کنید که حتما از شرایطش و مقدار شربتش به راهنمایش بگوید،اگر نمیتواند رو در رو صحبت کند،به او پیام بدهد.

لباس سفید در کنگره نشان پاکی است،انسان لکه های کثیفی روی لباس سفید را به زودی میبند و از بین میبرد،این میتواند نشانه باشد که انسان بدی های درونش را هم ببیند و به فکر از بین بردن آن باشد.

در تصویر غسل در صحرا،باران نشان رحمت الهی است.

بدی ها و سیاهی های درون انسان را هم حتی شن های صحرا جذب نمیکنند.

تهیه گزارش همسفر ثریا و همسفر غزل

صحرا میتواند همان رهایی باشد که رحمت الهی بوده و شامل حال انسان شده است.

همه انسان ها در زمان هایی در مکان هایی بوده اند که به یاد ندارند، مثلا هیچکدام از ما دوره جنینی خود،نوزادی خود و... را به یاد نداریم.

پایین ترین نقطه در زمین اعتیاد و بالاترین نقطه رهایی است.

یک فرد سفر دومی اختیار از دست رفته اش را دوباره به دست میاورد،هر کاری که اراده میکند را میتواند دوباره انجام بدهد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 7 اسفند 1394 :: نویسنده : همسفر آیدا        

ورود همسفر زهرای عزیز به سفر دوم را به جناب اقای مهندس،جناب اقای هاشم پور و سرکار خانم کرمی تبریک عرض کرده و برای این مسافر و همسفر عزیز بهترین ها را از خداوند خواستاریم

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 5 اسفند 1394 :: نویسنده : همسفر آیدا        

لژیون این هفته با دستور جلسه سی دی منیت روز دوشنبه 94/12/3 تشکیل شد.

9hh2_photo_2016-02-23_13-09-53.jpg

ابتدای سی دی جناب آقای مهندس میفرمایند که امکان دارد انسان جایگاهش را از آنچه که هست بالاتر ببیند.

مثل کلاغی که فکر میکند عقاب است و همین موضوع باعث منیت میشود.

تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف.برای رسیدن به بزرگی باید اسباب و ابزار بزرگی را هم فراهم کنیم.

جناب آقای امین درباره منیت فرمودند که این موضوع بزرگترین مشکلشان تاکنون بوده است.

چگونگی ایجاد منیت،دلایل رشد،تخریب های منیت و ....از نکات حائز اهمیت است.

شرط لازم در پدیدار شدن نشان دادن توانایی و استعداد در زمینه های بخصوصی میباشد.پس نقطه شروع منیت را میتوان درخشیدن و شکوفایی در مورد بخصوصی نام برد.

کسی که ساز خوب مینوازد در نواختن ساز دچار مشکل میشود،نه در زمینه آشپزی.

زمانی که انسان در مقوله ای درخشید و مورد تشویق دیگران قرار گرفت،انرژی خاصی از تایید و تشویق دیگران میگیرد.این دریافت و جذب انرژی با لذت توام میباشد.

بعد از این موضوع،فرایند قیاس انجام میشود و انسان شروع به قیاس میکند و اصل اتفاق اینجا انجام میگیرد.

اگر دانایی و ظرفیت انسان اندک باشد،پاسخی که به این قیاس میدهد این است که من از همه بهتر هستم،من از بقیه جلوتر هستم لذا به این نتیجه میرسد که ماهییت و ساختارش با بقیه انسان ها متفاوت است و این آغاز منیت است.این باور یک اعتقادی در ما بوجود می آورد که جایگاهمان در هستی را گم میکنیم و این باعث اتفاق های بسیاری است.مثلا ما در شهر کرمان قرار داریم ولی تصور میکنیم که تبریز هستیم،اگر بخواهیم به شیراز برویم تمام جوانب و مسیر و راه را از شهر تبریز میبینم و با توجه به آن حرکت میکنیم و همین باعث سردرگمی میشود و تمام حرکات ما اشتباه میشود.

گم کردن جایگاه باعث میشود که جایگاهمان در هستی را گم میکنیم و امکان تبادل انرژی را از دست میدهیم.

حصاری دور خودمان میکشیم که دیگران نزدیک ما نشوند بنابراین از عواطف و احساس محروم میشود.

مسئله دیگر این است که ما توقع احترام یک دکتر را از بقیه داریم ولی در واقع سیکل هم نیستیم،از فردی هم که احترام سیکل به ما بگذارد متنفر میشویم،چون تفاوت جایگاه مفهمومی به اسم تنفر و جدایی بوجود می آورد.

ولی اگر دانایی انسان بالا باشد،از این قیاس برتری خودش را نتیجه نمیگیرد و می داند که انسان صورمتفاوتی دارد و با یک پارامتر در یک زمان کوتاه نمیتوان قضاوت کرد که چه شخصی بهتر است.

مثلا برای مقایسه دو ماشین نمی گویند چون سپر این ماشین زیباتر و سالم تر است،پس حتما ماشین بهتری هم میباشد،بلکه برای تشخیص بهتری تمام جوانب را در نظر میگیرند.

lq5_photo_2016-02-23_12-35-15.jpg

در ادامه خانم کرمی فرمودند:

بزرگترین مسئله که مانع حرکت ما در کنگره میشود،وجود دو آشنا،دوست و فامیل در یک لژیون است.

اگر به منیت حس تنفر دارید،حتما در درونتان وجود دارد،وگرنه دلیلی برای تنفر وجود ندارد.

توقع و توقع بیجا خیلی با هم تفاوت دارد،برای روشن شدن این موضوع از مثالی استفاده میکنم.

در عقدنامه مرد متعهد میشود که برای همسرش،مسکن،پوشاک و خوراک تهیه کند،درست است که مرد در قبال تهیه لباس متعهد است ولی خواستن یک لباس 1 میلیون از مردی که شرایط خرید آن را ندارد توقع بیجایی است،ولی اگر مرد بتواند و شرایط خرید لباس میلیونی را داشته باشد،این توقع بیجا نیست.

برای حال خوب و شادی هایتان زحمت بکشید و تلاش کنید،هیچوقت منتظر نباشید که کسی در خانه تان را بزند و بگوید که این مقدار شادی برای شما.باید بهتر دریافت کنید تا بهتر هم القا کنید،هر چه القا شما بهتر باشد تاثیر مثبتی روی مسافرتان هم دارید.

هیچوقت به مسافرتان نگویید که من برای خودم به کنگره می آییم،بگویید من میروم که زندگی ام را درست کنم.

من چندین سال به کلاس های متفاوتی رفته ام،ولی چیزی که در کنگره آموخته ام با چیزی برابری نمیکند. مثلا امروز درباره منیت صحبت کرده ایم،حتی اگر به حرف هم بگوییم که من منیتم را برطرف میکنم قطعا یک روزی این منیت از بین میرود.در کنگره القای خوبی بسیار است.

کمک راهنمایی جزو پروسه درمان است،تا من منیتم را از بین نبرم نمیتوانم به شما بگویم که روی منیتتان کار کنید.

هیچکدام از ما نمیتوانیم برای یک مصرف کننده برنامه درمان بریزیم،ولی در کنگره 14 وادی وجود دارد که تیتر هر کدام دنیایی از آموزش و درس است.

خیلی باور های ما باور های غلط و اشتباهی است که وجود دارد و اصلاح نشده است و یک عمر ما را سوزانده است و الکی و روتین وار اجرایشان میکنیم.

داستانی هست که روزی لویی شانزدهم در شهر در حال گشت بوده است،به یک نگهبانی میرسد که در پارکی نزدیک نیمکتی ایستاده و نگهبانی میداده،از او میپرسد که نگهبانی در اینجا به چه دلیل است و چرا او اینجا ایستاده است؟

نگهبان جوابی برای سوال او پیدا نمیکند و میگوید که در گذشته هم چندین نفر در اینجا نگهبانی میدادند و اکنون نوبت من است.

تا اینکه مادر لویی شانزدهم سر میرسد و میگوید که سالهای پیش زمانی که این نیمکت رنگ شده بود و پدرت برای بازی تو را به اینجا آورده بود،برای اینکه تو روی این نیمکت نشینی تا لباست رنگی نشود،فردی را برای نگهبانی در اینجا قرار داد.

اگر از کسی احترام میخواهید به او احترام بگذارید،اگر از کسی احترامی میبینید نتیجه احترام خودتان است. زمانی که به کسی که به شما بی احترامی میکند،احترام میکنید،بزرگ میشوید.

هرطوری که ارزشمند است و شما را به کمال میرساند رفتار کنید.اگر بذر محبت بکارید قطعا محبت درو میکنید.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic