درباره وبلاگ

در کنگره 60- راهنمایی رایگان درمان اعتیاد- به حلقه متشکل از راهنما و رهجویان او ، لژیون گفته می شود . همسفر خانم معصومه کرمی نیز یکی از کمک راهنمایان شعبه شادآباد هستند که در سال 92مفتخر به اخذ درجه کمک راهنمایی شدند. لژیون ایشان به منظور کمک به خانواده های درگیر بیماری اعتیاد در شعبه شادآباد تشکیل میشود.
ما همسفران نیز به منظور ایفای نقش خود در ساختن جامعه و جهانی بهتر و یافتن جایگاه خود، نیازمند آگاهی و آموزش از سوی بزرگانی هستیم که در مسیر پرخطیر عشق گام برداشتند. کنگره 60 با ارائه طریقی منحصر به فرد، الگوهایی را در اختیار ما قرار داده تا به یاری قدرت مطلق -الله- طی طریق نماییم و علاوه بر ایجاد فضایی آرام و روح نواز در خانواده، خودسازی را نیز در دستور کاری خود قرار دهیم.
مدیر وبلاگ : همسفر آیدا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
وبلاگ همسفر کرمی
چهارشنبه 30 تیر 1395 :: نویسنده : همسفر آیدا        

روز دوشنبه لژیون با دستور جلسه سی دی خدمت از جناب اقای امین برگزار شد.

در ابتدا سرکار خانم کرمی با توجه به مشکل یکی از همسفران فرمودند:"یک مشکل را زیاد مرور نکنید،زیادی فکر کردن به مشکل،نه تنها راه حلی ندارد بلکه باعث رکود میشود.باید از یک جایی فکرتان را عملی کنید،اگر سال ها فکر کنید ولی حرکتی نداشته باشید فایده ای ندارد.

برای حل مشکلات خود از دیگران کمک بگیرید،خرد جمعی نتیجه بهتری به ارمغان می آورد.

هر مشکلی راه حل دارد جز مرگ.

سعی کنیم آموزش هایی که در کنگره میگیریم را با مسافرانمان به اشتراک بگذاریم.

لحن صحبت با دیگران بسیار مهم است،اگر کسی سر ما فریاد بزند،ما اصلا به صحبت های او توجه نمیکنیم و تلاش برای ساکت کردن او داریم لذا اصلا متوجه نمیشویم که چه گفت.

با لحن دستوری با مسافرانتان صحبت نکنید،از در درددل وارد شوید.

انسان چیزی یاد نمیگیرد مگر با آموزش."

در سی دی خدمت اقای امین فرمودند:"نیم بهتر از کامل است".

کسی میدانید این حرف یعنی چه؟

همیشه چیز زیاد خوب نیست،زیاد بودن و زیاد داشتن گاهی عذاب اور هست. مثلا نصف کباب بهتر از کامل آن است،چون جز چربی و ....چیزی ندارد.

ذر سی دی خدمت از تعادل صحبت میشود.برای درست کردن بنیان چیزی باید تعادل را برقرار کنیم.اگر نمیتوانیم حرفی را به کسی بفهمانیم بی تعادلی است،بعضی از ما ناهماهنگی درونی داریم.

اگر ظرفیت ظرف 10 لیتر باشد ولی تو 20 لیتر آب درونش بریزی،سرریز میشود،اگر به بچه ابتدایی دروس راهنمایی تدریس شود،چیزی متوجه نمیشود.

بدن موجود زنده اگر آسیبی ببیند،خودش به درمان میپردازند و بدنش را احیا میکند.این مکانیزم درمان در بدن وجود دارد،در کنگره هم درمان در درون اتفاق می افتد.

یکی از پارامتر های درمان،رسیدن به تعادل است.باید تعادل را در خانه و زندگی ایجاد کرد تا به درمان رسید.

در زندگی پر از درد،درمان اتفاق نمی افتد.

اگر من در حال حاضر در لژیون هستم نمیتوانم مشکلات خانه ام را حل کنم،اگر در خانه حضور دارم نمیتوانم آموزش های در لژیون را بگیرم،پس اگر در لژیون حضور دارید تمام فکر و حواستان را در لژیون بگذارید و به مشکلات بیرون از لژیون فکر نکنید و برعکس.

ظرفیت هر کس براندازه دانایی او است،انسانی که آموزش ندیده است شعاع دیده اش بسیار کم میشود.

از کار انداختن انسان که در سی دی مطرح میشود  یعنی چه ؟یعنی انسانی قابلیت های زیادی دارد ولی از آن استفاده نکند.

مثلا فردی توانایی فرماندهی 100 نفر را داشته باشد ولی 8 نفر را به او بدهند؛برعکس این موضوع هم صادق است،اگر کسی توانایی فرماندهی 10 نفر را داشته باشد ولی 100 نفر را به او بدهند،مشکل ایجاد میکند.

اگر استادی قابلیت تدریس در آکسفورد را داشته باشد ولی او را معلم ابتدایی بکنیم،شاگردانش هم چیزی از حرفای او متوجه نمیشوند.

ساختار معیوب زمانی بوجود می آید که کسی ظرفیت انجام کار بزرگ را نداشته باشد،ولی به او کار بزرگ بدهند.مثلا مهمانداری که مرزبان شود،مانند استخری است که بیشتر از ظرفیتش اب درونش ریخته شود،اب سرازیر میشود و گندآب بوجود می اید.

خدمتی که انرژی بدهد سبز است ولی خدمتی که ضرر برساند،دود است.

اعتماد به نفس در کار نامعقول باعث تشدید اعتماد به نفس میشود،ولی ناپایدار و کاذب است.اما اعتماد به نفسی که از کار معقول بدست بیاید،سازنده است.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


   
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic